חוקי הפורום

אשכול עדכונים חשובים בעקבות הקורונה

 • מישהו יכול לעדכן אותי מה ההנחיות האחרונות של ראש הממשלה ?
  אין לי איפה לשמוע אותם • @מעמד אמר בעדכון חשוב - ביטול הלימודים במוסדות החינוך העצמאי:

  מישהו יכול לעדכן אותי מה ההנחיות האחרונות של ראש הממשלה ?
  אין לי איפה לשמוע אותם

  נתניהו הודיע: סוגרים את בתי הספר – לא כולל החינוך המיוחד וגני ילדים • צפו

  ראש הממשלה הודיע בהצהרה מיוחדת על סגירת בתי הספר והאוניברסיטאות: "ההחלטה אינה כוללת את החינוך המיוחד, נוער בסיכון, פעוטונים וגני ילדים". עוד הוסיף: "היעד העליון שלנו הוא לטפל בחולים באופן שמערכת הבריאות לא תקרוס"

  ראש הממשלה נתניהו הודיע הערב (חמישי) על סגירת כלל בתי הספר והאוניברסיטאות בישראל בשל החשש מהתפשטות הקורונה. נתניהו הבהיר כי ההודעה לא חלה על פנימיות, נוער בסיכון וגני ילדים. עם זאת, בניגוד למצופה, ההחלטה כן תחול על כיתות א' עד ג', למעט פתרונות מיוחדים שימצאו לצוותים הרפואיים.

  "אנחנו באמצע אירוע לאומי שלא היה כדוגמתו בכל חייה של המדינה", אמר נתניהו בפתח דבריו. "ארגון הבריאות העולמי הכריז על מגפה כלל עולמית. היעד העליון שלנו הוא להאט ככל האפשר את קצב ההדבקה, לצמצם את מספר החולים, לטפל בחולים באופן שמערכת הבריאות לא תקרוס, ולהרוויח זמן יקר כדי לנסות למצוא חיסון לנגיף".

  הוא אמר כי נגיף הקורונה צפוי להתפשט לכל מדינות העולם, וכי "אין מקום אחד על גבי כדור הארץ שחסין מכך, בשלב הזה אין חיסון לנגיף והצפי הוא שאם ימצא חיסון, זה יקח זמן רב". נתניהו הסביר כי "הקצב של ההדבקה בטור גיאומטרי אינו אחיד, אבל עולה במהירות לגבהים עצומים. זה מה שקורה בכמה וכמה מדינות, הנה מה שקורה באיטליה ויכול להיות שזה קורה בספרד, זה החל לאט ותוך יומיים-שלושה התפשט במהירות מסחרחרת שמאבדים עליה שליטה".

  "היום במסגרת שמירת המרחק אננו נוקטים צעד חיוני נוסף. סוגרים את בתי הספר והאוניברסיטאות. אנחנו עושים את זה בשיקול דעת, תוך כדי דיונים אינסופיים", אמר ראש הממשלה. "ההחלטה הזו לא כוללת את החינוך המיוחד, הפנימיות והנוער בסיכון. כרגע ההחלטה לא כוללת פעוטונים וגני ילדים, וניתן לכך פתרונות בהמשך. הצוותים שלנו ישבו על כך ונחשוב מה יהיה הדבר הנכון לעשות. בגלל שאין לנו פתרון לשני האחוזים האחרונים, לא נשאיר את הבעיה ב-98% הנותרים.

  "אנגלה מרקל העריכה שבגרמניה יידבקו בנגיף כ-60 עד 70% מהאוכלוסייה" התייחס נתניהו למקבילתו הגרמנית והסביר כי "מדובר בחמישים מיליון בני אדם, תעשו את החשבון של המספר האפשרי של האנשים שימותו מהמחלה. מדובר במספרים גדולים מאוד" אמר נתניהו והוסיף כי "אצלנו זה עלול חלילה להגיע גם כן למספרים גדולים, אנחנו מצווים לעשות הכל כדי שלא יהיה".

  שר הבריאות יעקב ליצמן נשא אף הוא דברים: "כל הצעדים שנלקחו – כולם קשים, אחד יותר מהשני. יש חריגים, ואנחנו נטפל בהם בחומרה. נעשה כל מה שצריך לעשות. בעקבות ראש הממשלה ושר אוצר, קיבלנו במערכת הבריאות תוספת של 800 תקנים למשרד קיבלנו גם 200 רופאים ו-600 אחיות. הגענו ל-750 בדיקות ביום".

  שר החינוך רפי פרץ התייחס להחלטה לסגור את מוסדות הלימוד וציין כי "חייבים לעשות צעדים קשים כדי לעצור את ההתפשטות כדי שמדינת ישראל תשרוד את הנגיף. אין ברירה אלא לשנות הרגלים וזה כולל בתי ספר. במדינות שבהן התחלואה קטנה משלנו כבר ביצעו את הצעד הזה, ואין ברירה לשנות את השגרה גם אצלנו. נדאג למסגרות לילדים שהוריהם עובדים בצוותים החיוניים".

  ממשרד החינוך נמסר כי "כדי לעצור את מגמת ההתפשטות של נגיף הקורונה ומספר החולים החליטו הערב ראש הממשלה, שר החינוך, משרד הבריאות והמטה לביטחון לאומי כי החל ממחר (ו') מערכת החינוך תחל את חופשת הפסח. החלטה זו תחול על כיתות א'-יב' ועל פעילויות בלתי פורמליות (כגון: טיולים)".

  עם זאת הדגישו כי "היא לא תחול על גני ילדים, ילדי החינוך המיוחד הלומדים במוסדות חינוך מיוחד ונערים בסיכון. כמו-כן, היא לא תחול על תלמידי כפרי הנוער שאינם ברי פינוי. אלה יקבלו מענה חינוכי בכפרים. אשר לילדי עובדי הצותים החיוניים בגילאי א-ג, נבחנים כעת פתרונות, והודעה בעניין תמסר בהמשך. המשרד יחל לתת את המענים הלימודיים הנדרשים, ויעדכן באופן מסודר בהמשך אודות המשך המהלכים שהוא יקדם במהלך הימים הבאים".

 • @מעמד מעודכן:
  איסור התקהלות עד 10 איש.
  סגירת כל מקומות בילוי ופנאי החל מיום ראשון י"ט אדר [מסעדות, קניונים, וכו']
  מרחק 2 מטר בין כל אחד ואחד.
  מיום שלישי לא תהיה אפשרות תשלום במזומן אצל נהגי התחב"צ.
  באלעד גם תתי"ם סגורים אין לי מושג לגבי מקומות אחרים. • @רוב-יועץ אמר בעדכון חשוב - ביטול הלימודים במוסדות החינוך העצמאי:

  איסור התקהלות עד 10 איש.

  אתה בטוח לגבי זה? יש מקור ממשרד הבריאות או שזה עוד פייק ניוז??


 • ניהול

  @אלישי אמר בעדכון חשוב - ביטול הלימודים במוסדות החינוך העצמאי:

  אתה בטוח לגבי זה? יש מקור ממשרד הבריאות או שזה עוד פייק ניוז??

  פייק ניוז זה לא. אבל הבנתי שזה מתחיל רק מחר. • פוסט זה נמחק!


 • @אלישי אמר בעדכון חשוב - ביטול הלימודים במוסדות החינוך העצמאי:

  @רוב-יועץ אמר בעדכון חשוב - ביטול הלימודים במוסדות החינוך העצמאי:

  איסור התקהלות עד 10 איש.

  אתה בטוח לגבי זה? יש מקור ממשרד הבריאות או שזה עוד פייק ניוז??

  קול חי

  ההנחיות החדשות: איסור התקהלות מעל 10 איש; גני ילדים ייסגרו

  אתר כללית
  וירוס הקורונה: מידע ועדכונים שוטפים
  הגבלות חדשות: התקהלויות - עד 10 אנשים. החל מראשון: ייסגרו מקומות הבילוי והפנאי ולא יפעלו גנים. הימנעו ככל הניתן מהגעה למרפאות. בדקו היכן שהו החולים בארץ ופעלו לפי ההוראות.


 • ניהול

  עכשיו עדכון רשמי של משרד הבריאות:

  להלן הוראות משרד הבריאות:
  15.3.20 | 01:18
  מוסדות חינוך:
  • כל מוסדות החינוך יפסיקו לפעול, ללא קשר למספר הילדים במסגרת. בכלל זה ייסגרו גם מסגרות החינוך המיוחד, הפנימיות, מעונות היום, המשפחתונים, מחנות הנוער, הקייטנות והצהרונים.

  כמו כן ייסגרו:
  • קניונים (למעט מרכולים ובתי מרקחת, מקומות שמוכרים מזון שלא לצריכה במקום)

  • דיסקוטקים, ברים, פאבים ובתי אוכל ובכלל זה בתי אוכל בבתי מלון (למעט הפעלת בתי אוכל שיספקו מזון שלא לצריכה במקום)

  • אולמות אירועים
  • חדרי כושר ובריכות שחיה, פארקי מים, גן חיות, ספארי, פינות חי

  • מקוואות (גברים), בית מרחץ

  • בתי קולנוע, תיאטרון ומוסדות תרבות אחרים

  • מתקני שעשועים ולונה פארק

  • עסקים לטיפול לא רפואי בגוף האדם

  • מקומות לעריכת מופעים וירידים
  •כלי שיט ציבורי
  •רכבל
  • אתרי מורשת

  • תפילה וטקסים דתיים ייערכו בקבוצות של עד 10 אנשים כל אחת, תוך שמירת מרחק של 2 מטרים בן אדם לאדם ולא יותר מ-2 קבוצות בו זמנית.

  • חל איסור ביקורים במסגרות רווחה, סיעוד או בריאות, המשמשים כבתים לחיים עבור תושביהם למעט מלווה אחד לכל היותר, רצוי מלווה קבוע.

  מקומות עבודה:
  • מקומות עבודה ייערכו להמשך העברת עבודה מהבית ללא התקהלויות כלל. לעת הזאת הם יוכלו להמשיך לעבוד כל עוד הם מקפידים על קיום מרחק של שני מטרים לפחות בין העובדים בכל המקומות והמתארים בהם העובדים נמצאים.

  • יש להימנע מנסיעה של יותר מ-2 ברכב
  • איסור מוחלט על הגעת חולים למקום העבודה
  • חל איסור כל התכנסויות מעל 10 אנשים

  • משרד הבריאות ממליץ להימנע ככל הניתן משימוש בתחבורה ציבורית


 • ניהול

  קשור לאשכול?

  בנימין נתניהו:

  החלטות כלכליות שקיבלתי היום עם שר האוצר משה כחלון (יהיו עוד בהמשך, אנחנו באירוע מתגלגל ומקבלים החלטות חשובות כל יום):

  ✅ במגזר הציבורי - העובדים שאינם במקומות חיוניים, ייצאו לחופשה בתשלום עד פסח.

  ✅ במגזר הפרטי - אנשים שייצאו לחופשה ללא תשלום יקבלו דמי אבטלה בתנאים משופרים.

  ✅ עצמאים ועסקים קטנים - אנחנו מקדימים את התשלומים לכל הספקים. לא מחכים 60 או 90 יום. אפשר לדחות את הארנונה העסקית בחודש. יינתן מענק סיוע לעצמאים של עד 6,000 שקל.

  ✅ תשלום המע"מ נדחה ל-27 באפריל.

  ✅ תשלומי מים וביטוח לאומי - אפשר יהיה לדחות.

  ✅ הנחינו את חברת חשמל להתגמש עם מי שלא יוכל לשלם את חשבון החשמל.

  ✅ נקצה עוד 5 מיליארד שקל עבור חבילת צעדים שמטרתם להניע מנועי צמיחה במשק.

  עדכונים נוספים בהמשך.


 • ניהול

  17/03/2020| 14:00

  הנחיות חדשות ומעודכנות של משרד הבריאות

  הנחיות חדשות מעודכנות.doc.pdf_page-0001.jpg
  הנחיות חדשות מעודכנות.doc.pdf_page-0002.jpg הנחיות חדשות מעודכנות.doc.pdf_page-0003.jpg הנחיות חדשות מעודכנות.doc.pdf_page-0004.jpg


 • ניהול • מצ"ב קווי אוטובסים שיחדלו לפעול החל מיום רביעי
  cancelled lines.xlsx

  ברשות הארצית לתחבורה ציבורית ממשיכים לשנות את קווי התחבורה בהתאם להנחיות משרד הבריאות. מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, אמיר אסרף הנחה, באישור שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ ומנכ"לית המשרד, קרן טרנר, על הפסקת התחבורה הציבורית בכל ערב. הערב תופסק התחבורה החל מהשעה 22:00 וממחר (יום ד') ובכל יום החל מהשעה 20:00 בערב ועד לפנות בוקר. בנוסף התחבורה הציבורית תפסיק לפעול בסופי השבוע החל מיום חמישי בשעה 20:00 ותחזור לפעילות לפנות בוקר אור ליום ראשון. נסיעה אחרונה יוצאת בשעת הפסקת התחבורה. דוגמא: 20:00 - יציאה אחרונה.
  חידוש בתחבורה החל מ- 5:00 ובהתאם לזמני הנסיעה הראשונה.
  הפסקת התחבורה הציבורית בערבים ובסופי השבוע תכלול את קווי האוטובוס, הרכבת והרכבת הקלה.
  התחבורה הציבורית בימי החול ועד לשעה 20:00 תמשיך לפעול למקומות חיוניים ובהם מרכזי תעסוקה, מרכולים ומרכזי הקניות, קופות החולים ובתי החולים. גורמי המקצוע במשרד התחבורה בהנחיית משרד הבריאות החליטו להפסיק את התחבורה הציבורית למקומות שאינם חיוניים ובהם מוסדות חינוך.
  אנשי המקצוע ברשות הארצית לתחבורה ציבורית בשיתוף מפעילי התחבורה הציבורית מעדכנים את מפות הקווים, ובוחנים את נחיצותו של כל קו תחבורה. ובהתאם יופסקו כל קווי התחבורה אל מקומות הבילוי, קווי הלילה, קווי הסטודנטים והתלמידים ואל מוסדות הלימוד. בכל העת נערכת בחינה של השימוש וצרכי הנוסעים.
  כל המידע על השינויים בתחבורה הציבורית זמין לציבור במוקד הטלפוני 8787* באתר https://bus.gov.il ובאפליקציות היעודיות ובאתרי המפעילים ובאתר הרכבת.
  שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' מסר, "מה שעומד לנגד עינינו זה בריאות אזרחי ישראל ושימור מקסימום רציפות תפקודית עבור המשק בהתאם לנסיבות. אנחנו עושים כל שביכולתנו למזער את הפגיעה באזרחים וביכולת להתנייד לעבודה בעזרת תחבורה ציבורית אך מורידים למינימום את התחבורה הציבורית שנועדה לשימושים אחרים. אני פונה לאזרחי ישראל, אני מבין את הקושי, אנחנו בימים קריטים, אנא, הימנעו מנסיעה בתחבורה ציבורית ושמרו על הנחיות משרד הבריאות".
  בימים האחרונים חלה ירידה משמעותית של עשרות אחוזים במספר המשתמשים בתחבורה הציבורית, וזאת בעקבות קריאת משרדי התחבורה והבריאות לצמצם נסיעות שאינן הכרחיות.
  בחינת נתוני הנוסעים מראה כי חלה ירידה של כ-50 אחוזים במספר הנוסעים. גורמי המקצוע ברשות הארצית לתחבורה ציבורית מעריכים כי מספר הנוסעים ימשיך לרדת בימים הקרובים.
  ברשות הארצית לתחבורה ציבורית קראו למפעילים להמשיך ולהערך לשינויים, ולהקפיד על ההנחיות לנהגים הכוללות הצטיידות בחומרי חיטוי אישיים ובהם אלכוג'ל. ציבור הנוסעים מתבקש להישמע להנחיות, לא להשתמש בשורה הקרובה לנהג. ולשמור עד כמה שניתן על מרווחים מנוסעים אחרים, ובעיקר, להשתמש בתחבורה הציבורית רק לנסיעות חיוניות.

  מקור • ערכתי את הכותרת של האשכול
  בהתחלה זה היה רק בנוגע לעדכון על הלימודים [מי זוכר, עוד לא עבר שבוע]
  אבל ככל שחולף הזמן אני רואה שיש עוד עדכונים,
  אז בבקשה כל מי שיש לו עדכון [רק עדכונים, לא בדיחות, גמחי"ם, דפי יצירה]
  מוזמן לעשות את זה כאן. תודה. • עיריית בני ברק-
  ארנונה - תינתן דחיה על תשלום ארנונה לחודשים 03/04 שתאריך לתשלום עד 15/04 יוארך עד ל 15/05.
  מקור
  חניה - חינם בכחול לבן • @בערל אמר באשכול עדכונים חשובים בעקבות הקורונה:

  קשור לאשכול?

  בנימין נתניהו:

  ✅ תשלומי מים וביטוח לאומי - אפשר יהיה לדחות.

  ✅ הנחינו את חברת חשמל להתגמש עם מי שלא יוכל לשלם את חשבון החשמל.

  איך אפשר לעשות את זה בפועל ?
  לא ניסיתי, אבל מישהו אמר לי שהוא ניסה להתקשר לחברת חשמל, ויש שם רק מענה לחירום. • עדכון!!
  הרב קניבסקי פסק "אסור ללכת למקווה גברים" • @bbn אמר באשכול עדכונים חשובים בעקבות הקורונה:

  עדכון!!
  הרב קניבסקי פסק "אסור ללכת למקווה גברים"

  מקור? • @שעטנ-ז-ג-ץ ככה אמרו בכל התקשורת
  רדיו קול ברמה אתרי חדשות
  לא חושב שזה פייק ניוז אצל כולם ביחד • @bbn אמר באשכול עדכונים חשובים בעקבות הקורונה:

  @שעטנ-ז-ג-ץ ככה אמרו בכל התקשורת
  רדיו קול ברמה אתרי חדשות
  לא חושב שזה פייק ניוז אצל כולם ביחד

  מספיק שמקורב (בעיני עצמו, או בעיני אחרים) אחד אומר, והשאר הסטוריה... • @שעטנ-ז-ג-ץ אמר באשכול עדכונים חשובים בעקבות הקורונה:

  @bbn אמר באשכול עדכונים חשובים בעקבות הקורונה:

  עדכון!!
  הרב קניבסקי פסק "אסור ללכת למקווה גברים"

  מקור?

  בכל מקרה זה המקור שיש עכשיו
  הקלטה.m4a
  אם יהיה משהו אחר בהמשך אני יעלה • בשל התפשטות מגיפת הקורונה משרד הבריאות הוציא צו סגירה לכל מוסדות התורה בארץ.
  IMG-20200318-WA0032.jpg • הבור של המקווה עצמו הוא גם מדבק? או שיש חומרי חיטוי?


 • ניהול

  @yits אמר באשכול עדכונים חשובים בעקבות הקורונה:

  הבור של המקווה עצמו הוא גם מדבק? או שיש חומרי חיטוי?

  לא חושב שזה יכול לשרוד בכלור. • @בערל על תיהיה יותר חכם מר' חיים שאמר לא ללכת • ההודעה ברדיו עריכה: לגבי המקואות גברים זה היה נשמע מאוד אמין
  לא הייתי לוקח סיכון לחשוש שזה פייק ניוז
  ספק דאוריתה לחומרה (ונשמרתם)+(ועשיתה ככל אשר יורך)


 • ניהול

  @A0533057932 אמר באשכול עדכונים חשובים בעקבות הקורונה:

  @בערל על תיהיה יותר חכם מר' חיים שאמר לא ללכת

  ח''ו

  שאלו שאלה - עניתי תשובה

  למה נראה לך שהלכתי? • @bbn אמר באשכול עדכונים חשובים בעקבות הקורונה:

  ההודעה ברדיו זה היה נשמע מאוד אמין
  לא הייתי לוקח סיכון לחשוש שזה פייק ניוז
  ספק דאוריתה לחומרה (ונשמרתם)

  עכשיו בקווים של העדכונים אמרו שר' חיים לא הורה כך כלל וכלל אך מהחיידר השאירו הודעה שהמשטרה איננה מרשה יותר לקיים לימודים בשום אופן ותטיל קנסות על המפר • @שעטנ-ז-ג-ץ אני מדבר על המקואות גברים


התחבר כדי לפרסם תגובה
 

בא תתחבר לדף היומי!