חוקי הפורום

תוכנה לזיהוי פנים בתמונות • אני מחפש תוכנה טובה, אמינה ומדויקת לזיהוי פנים בתמונות וסרטונים, ותקטלג אותם לפי הפרצופים. אני מוכן גם לתוכנות בתשלום.

  מה שאני כבר מכיר:

  יש את פיקאסה שהיא ישנה וחצי מהתמונות אני צריך להתאים לבד.
  יש את האפשרות המובנית באפליקציה תמונות בווינדוס 10 אבל לא התנסתי בה כ"כ.
  יש את גוגל תמונות לא עבד לי כ"כ טוב- וחיסרון משמעותי, שהתמונות צריכות להיות בענן.
  מצאתי את התוכנה הזו tag that photo בתשלום, מישהו מכיר? כי המפתחים טוענים שהיא יותר טובה מיכולות הזיהוי של מיקרוסופט וגוגל.
  ברידג'? יודעת לעשות את זה?


 • תכנות

  https://github.com/ageitgey/face_recognition
  https://github.com/davidsandberg/facenet
  https://github.com/cmusatyalab/openface
  
  
  
  
  https://www.faceplusplus.com
  https://aws.amazon.com/rekognition
  https://cloud.google.com/vision/docs/face-tutorial
  https://www.ibm.com/watson/services/visual-recognition
  https://azure.microsoft.com/en-us/services/cognitive-services/face
  
  
  
  
  https://www.betafaceapi.com/wpa
  http://www.apicloud.me/apis/facemark/docs
  https://skybiometry.com/demo/face-detect
  http://animetrics.com
  https://www.idemia.com/innovation/3d-face-recognition
  

  יש גם לפייסבוק משהו • ברידג' לא יודעת. Photoshop Literoom שהיא תוכנה מאוד מודרנית וטובה יודעת (אבל לא ראיתי שזה באמת עובד, הייתי צריך להגדיר שוב ושוב או שהחמצתי איך זה עובד או איך עושים - הבעיה המרכזית בכל תוכנות אדובי).
  יש עוד המון מסחריות שעושות את העבודה כמו acdc
  ניסיתי המון והתאכזבתי מכולם חלק מהזיהוי וחלק מדברים אחרים.


 • ניהול

  אני השתמשתי בפיקאסה, אמנם הייתי צריך לעזור לה הרבה.
  אבל אחרי הכל זה תוכנה מאוד מוצלחת וקלה לשימוש.
  באמת חבל שגוגל הזניחו אותה...

  ובכלל, כל התחום הזה נמצא היום עדיין בפיתוח ומתקדם לאט לאט.
  נשאר רק לקוות שהעתיד הזה יבוא בהקדם... • @dovid משמע מדבריך שכבר חיפשת כזה דבר...
  בשורה התחתונה מה היה הכי טוב? • @בערל פיקאסה באמת נחמדה, ואני מאמין שאם גוגל היו ממשיכים לפתח אותה, אז לא הייתי נצרך לשאלה זו... הבעיה שמ 2009 אני חושב היא לא קיבלה עידכון, וחושבני שהמודולים של שנת 2009 לא כ"כ שווים הרבה, מול אפילו "תמונות" של מיקרוסופט... • @בערל אגב, פיקאסה יודעת לשמור מטא-נתונים? זאת אומרת לשמור את התיוג במאפייני התמונה? • @אביי הלייטרום היה הכי טוב באופן כללי בדברים שחיפשתי שלא היו רק זיהוי.
  בזיהוי פנים לא נתתי מספיק צאנס בשביל לדעת - עיקר מה שחשוב לי זה הלמידה שהמחשב כבר יודע וזה צריך לתת לו קצת זמן. • @אביי בלייטרום אתה יכול לזהות פנים (מזהה מעולה)
  וליצא את המטא-דטה לקובץ. (זה נוסף כשורה בשם tags או people למיטב זכרוני). • @chv מה יש לך לומר לגבי אופן השימוש? נוח?
  מה שאני מחפש, זה מינימום השקעה, למידת מכונה חכמה, ודיוק כמה שיותר, ואני מעדיף גם שייצא את זה כתגית בפרטי הקובץ, ככה אני לא תלוי בתוכנה שבה קיטלגתי את התמונות בדווקא.

  עוד שאלה קטנה לחכמי הפורום, אני רציתי משהו גם לוידאו, אבל בחרישתי את הרשת, לא מצאתי משהו שמצהיר שהוא נועד גם לזיהוי פנים בוידאו, ושאלתי, האם זה באמת שונה עד כדי כך מתמונה רגילה? • @אביי אופן השימוש בלייטרום נוח עד מדהים.
  תכנת חובה לכל מי שקשור למשהו שקשור לתמונות\צילום.

  הוא מדויק מאוד אחרי שאתה מכניס לו איזה 10 תמונות לבן אדם (שהוא מבין טוב את המאפיינים של הבן אדם המסוים הזה) והוא יכול לייצא את זה כתגית בקובץ.
  אם אתה מחובר לקלאוד של לייטרום התמונות מזוהות אוטומטי אצלם בשרת וזה הרבה יותר מהר והרבה יותר מדויק (עד כמה שהאנשים שאתה מצלם מוכרים לאדובי..) • @chv מה בדיוק הוא רוצה ממני כאן? איזה קטלוג?
  0af7ac8b-8d70-4ade-975a-f67d43c20d99-image.png • @chv בינתיים מחקתי את הקטלוג ההוא וזה עלה לי סו"ס, עכשיו נראה אם זה באמת קל 🙂 • פוסט זה נמחק!


 • @אביי לייטרום תוכנה ממש קלה. לך עם האינטואיציה
  אתה צריך קודם לסדר את כל התמונות שלך בספרייה (lybrary) על ידי יבוא שלהם (import) ואחרי זה תלחץ על get started with lightromm ותפעיל שם את הזיהוי פנים האוטומטי.
  לניטור פעילות הזיהוי היכנס תלחץ על הסמל של 5aedbf29-fbd1-4ba2-a414-3f0376f69127-תמונה.png בספריה או בכל מקום אחר.
  לשמירת המטא-דטה, תלחץ על קובץ בימני ותעשה metadata > save metadata to file אם בחרת כמה קבצים זה יהיה files. השימוש ממש נוח, לדוגמא אתה יכול לבחור את כל התמונות של אדם מסוים בלחיצה אחת, ולשמור את כל המטא-דטה שלו לקובץ (זה שומר את הנתונים לקובץ המקורי. בלייטרום כל קובץ אתה עושה לו export אחרי שהתעסקת איתו. הקובץ המקורי נשאר שלם, אם אתה בוחר בצורה חריגה, אתה יכול לשנות אותו אבל בברירת מחדל כל השינויים קורים רק בלייטרום. אפשר לראות את כל השינוויים בכרטיסיה develop שזה העריכה בעצמה > היסטוריה)
  בהצלחה!! • @chv הכנסתי לו 600 תמונות, הוא זיהה היטב, מעט פשלות, אבל הכי קצת מכל הקודמות לבינתיים, (אגב, מה הסיפור שלהם עם העיצוב המיושן? לא מתאים לאדובי), אבל כשייצאתי את המטא-דטה זה אמנם ייצא טוב, אבל משום מה בדיוק אדם מסויים שבחרתי, מתוך 3 תגיות בתוכנה יוצאה רק תגית אחת... ניסיתי לייצא את האדם הזה ספציפית ואת התמונות הללו ספציפית, אבל לא, זה לא הלך... 😞 • @chv תגיד, יש מצב הוא יוד גם להסתדר עם וידאו? כי ראיתי שהוא מייבא גם הסרטות... • @אביי 😕 לא יודע..


התחבר כדי לפרסם תגובה
 

בא תתחבר לדף היומי!