חוקי הפורום

נגיף הקורונה - בחבילה מסין? • אני ממתין לכמה חבילות מסין,
  יש מצב שיגיעו משם כמה חיידקי קורונה שם? 🤔 🤣
  יש מה לחשוש או שזה עובר רק מאדם לאדם? • בדקנו: האם מסוכן להזמין חבילות מעלי אקספרס?

  וירוס הקורונה שהתפרץ בסין והמשיך להתפשט ברחבי העולם מדאיג לא מעט אנשים בעולם. במיוחד את הצרכן הישראלי שקונה לא מעט באתרים סיניים. אז האם אפשר להידבק בנגיף הקורונה מחבילה שהגיעה מסין? בדקנו

  זה לא סוד שהישראלים אוהבים להזמין חבילות מחו"ל, במיוחד מסין, דרך אתר "עלי אקספרס", "איביי" ועוד. אם הזמנתם חבילה לאחרונה מהאתרים הללו, אתם ככל הנראה תוהים האם זה עלול להיות מסוכן והאם זה אפשרי להידבק בנגיף מחבילה שהגיעה בדואר מסין? החלטנו לבדוק את העניין, ואלה תשובות המומחים.

  ד"ר מרינה תמיר, מומחית לזיהומים, טוענת כי אין מקום לחשוש לפתוח חבילות שמגיעות מסין. "הווירוס מועבר רק באמצעות בני אדם או בעלי חיים. בניגוד לחיידק, וירוס חייב אורגניזם כדי לשרוד, כלומר הוא חייב להיות על תא, ולכן הוא מועבר באמצעות רוק", היא אומרת.

  האם משנה דרך ההגעה של החבילה - באוויר, בים, ביבשה?
  "לא. קשה להאמין שחבילה תכיל רוק, אבל גם אם כן, הווירוס עובר מסע ארוך ושינויי מזג אוויר קיצוניים ולכן הסיכוי שישרוד אפסי".

  מה לגבי חבילות שמכילות בעלי חיים?
  "בדרך כלל חבילה כזאת עוברת בדיקות של השירות הווטרינרי ולכן סביר שהיא לא תתקבל".
  ד"ר תמיר מבקשת לציין שהמידע אודות וירוס הקורונה עדיין מוגבל, ושכרגע כל המידע הרפואי מתקבל מסין. לכן, היא מציעה להתייחס לדברים בערבון מוגבל.

  מנגד, מומחים אחרים לא שוללים את האפשרות להידבקות מחפץ, אך מסבירים כי הסבירות לכך נמוכה ביותר. "הסיכון הוא נמוך ביותר, אך זה לא אומר שהוא אינו קיים", מסביר פרופ' תומס בומרט, מומחה למחלות זיהומיות מבית החולים באוניברסיטת שטרסבורג, לתקשורת הבלגית. "אין סיבה להיבהל, מכיוון שהסיכון להידבקות בנגיף פוחת מהר מאוד ולמעשה נעלם כמה שעות בודדות לאחר שהנגיף יצא מגוף של אדם", מוסיף פרופ' בומרט.

  "עם זאת, איננו יכולים לשלול זאת לחלוטין, מכיוון שבאופן תאורטי זה תמיד אפשרי. נגיף ההפטיטיס (צהבת), למשל יכול לשרוד כמה ימים באותו מקום. אך נכון לעכשיו, הסיכון הממשי היחיד טמון בנשאים אנושיים של הנגיף".

  ממשרד הבריאות נמסר: "ככל שידוע, נגיפי קורונה אינם מועברים באמצעות חפצים או מזון, ולא דווח על העברת המחלה בדרך זו.
  "משרד הבריאות עוקב אחר האירוע מתחילתו ומוציא ומעדכן הנחיות למערכת הבריאות ולציבור הרחב להתמודדות עם הגעה אפשרית של הנגיף לישראל. מערכת הבריאות ערוכה לזהות מקרים חשודים, לבודד אותם, לאבחן אותם ולטפל בהם. משרד הבריאות ממשיך לעקוב אחרי ההתפתחויות".
  ברשות הדואר הסינית, אגב, הבטיחו להקדיש תשומת לב מיוחדת לחבילות שיוצאות מסניף ווהאן, המקום בו החלה ההתפרצות ושבו נרשמו מרבית מקרי הזיהום, ולדאוג לחטא אותן. • אין סיכוי שיעבור נגיף ולו בגלל שגבולות המדינה חסומות לטיסות (וספינות?) מסין. • @shraga מאיפה ציטטת? מקור? • אגב האם מישהו יודע האם יש משלוחים או שהכל סגור (ואם זה ימשיך יהיה כאן מחסור בכל מיני דברים בשלב מסויים)?


 • מורחק

  @nigun אני הזמנתי חבילה והמוכר כתב לי על עיכוב בגלל הוירוס.
  כמובן שזה יכול להיות מריחה או סתם עיכוב • @aiib שמעתי שמישהו אמר שבגלל שאין טיסות
  אז מביאים בספינות ובגלל זה זה יותר זמן
  צריך לבדוק ..


 • מורחק

  @bbn הוא כתב לי שהם יחזרו לעבודה רק ב10 לחודש. זה נראה סתם התמרחות • זה לא התמרחות (כך נראה) - הם פשוט בעוצר - כך שגם אם הוא שלח אבל זה יתעכב לו בסניף הדואר המקומי .... • @avshalom05 אתה מדבר מידיעה או מסברא? • יש להם יום חג
  אבל הממשל שם אמר שמאריכים את יום החג
  ראה כאן
  https://www.port2port.co.il/article/הובלה-ימית/ספנות-קווית/נגיף-הקורונה-בסין-המפעלים-נשארים-סגורים-ומשלוחים-יגיעו-באיחור/
  (לא יודע אם זה פתוח בנטפרי - אצלי בנטפרי זה פתוח - אבל יכול להיות שבקהילות מסויימות זה סגור) • @אליעזר אמר בנגיף הקורונה - בחבילה מסין?:

  אין סיכוי שיעבור נגיף ולו בגלל שגבולות המדינה חסומות לטיסות (וספינות?) מסין.

  @nigun אמר בנגיף הקורונה - בחבילה מסין?:

  אגב האם מישהו יודע האם יש משלוחים או שהכל סגור (ואם זה ימשיך יהיה כאן מחסור בכל מיני דברים בשלב מסויים)?

  חסמו את הכניסה לאנשים, חבילות בינתיים יכולות להגיע, אבל ברור שיהיו עיכובים.
  א. חלק מהחבילות מגיעות בטיסות הנוסעים, וכעת זה עובר לטיסות מטען, בהמשך אולי לספינות.
  ב. בסין עצמה עובדים פחות או לא עובדים בכלל, תלוי באיזור.

  נ. ב. מקור המידע הוא מאמצעי התקשורת השונים, ועל אחריותם בלבד... • הסינים חוזרים לעבוד לאט לאט יש להם זמן ובעיקר עכשיו עם המצב הבריאותי שם


התחבר כדי לפרסם תגובה
 

בא תתחבר לדף היומי!