חוקי הפורום

 • האם יש אפשרות בעיצוב מותנה להגדיר את התאים ללא קיבוע ($) כי כשאני מעתיק או מושך שורות בגיליון זה עושה בלגן בטווח של העיצוב מותנה.
  תודה רבה לעוזרים.


 • וודאי שיש אפשרות תלחץ על F4 כשאתה עומד על עריכת הכלל הרלוונטי,
  עד כמה שהבנתי את השאלה זו התשובה אם התכוונת למשהו אחר תכתוב ונעזור בשמחה!


 • @nach אמר בעיצוב מותנה באקסל ללא קיבוע:

  וודאי שיש אפשרות תלחץ על F4 כשאתה עומד על עריכת הכלל הרלוונטי,

  עד כמה שהבנתי את השאלה זו התשובה אם התכוונת למשהו אחר תכתוב ונעזור בשמחה!

  נהנתי מהטיפ..... (כמובן שידעתי מהמושג הזה קיבוע אבל הטיפ של F4 לא ידעתי)
  ולעניינינו כל הדברים האלו לא עוזרים בטווח של עיצוב מותנה. אתה מגדיר מה שאתה רוצה (עם קיבוא וללא קיבוע) ולמעשה הוא מקבע בין את השורות ובין את העמודות...
  ועל זה שאלתי.


 • @חנון-המרבה לא הבנתי מה אתה רוצה, כשאתה עושה עיצוב מותנה ומעתיק זה מעתיק גם את התנאי


 • @לחיל-אומר אמר בעיצוב מותנה באקסל ללא קיבוע:

  ה אתה רוצה, כשאתה עושה עיצוב מותנה ומעתיק זה מעתיק גם את הת

  זה לא תמיד ככה (תלוי איזה סוג העתקה אתה עושה וכו') ואפי' אם כן - כשאתה נכנס לעיצוב מותנה>ניהול כללים אתה פוגש בעשרות עיצובי מותנה מיותרים (נניח שיש לי 15 עיצובי מותנה ואני העתקתי 10 שורות, אז יש לי 150 כללים) ואם אני ארצה להחליף משהו בכלל אני יצטרך להחליף ב10 מקומות....
  האין דרך לעשות את זה תקני??!?!


 • @חנון-המרבה
  רק עכשיו ראיתי את התגובות, לעניננו, באמת הכלי של עיצוב מותנה עדיין לוקה בחסר במידה מסוימת, ואכן כפי שכתבת הברירת מחדל היא שזה עם קיבוע, אלא שלא הבנתי למה אתה כל פעם כותב מחדש את התנאי?
  מה שאני עושה בדרך כלל אני קובע את התנאי רק עבור תא אחד, ואז אני הולך לניהול כללים, ומבטל את הקיבוע של התנאי (זה כן אפשרי)ואז מעתיק כאוות נפשי!
  (תוכל גם לשנות שם את "חל על תאים אלו:" ואז לא תצטרך להעתיק שום דבר אלא אוטומטי זה יחול גם על מה שתגדיר)
  בהצלחה!


 • @nach אמר בעיצוב מותנה באקסל ללא קיבוע:

  ואז מעתיק כאוות נפשי!

  אמת ויציב אבל אני עובד על קובץ שצריכים כל הזמן להוסיף שורות בגיליון ואני קובע אותו נגיד D4:D26 ואם אני יוסיף שורה על שורה 10 למשל הוא יכתוב לי בטווח D2:D9,D10:D27, וחוץ מזה (כמובן אם אני יעתיק את תוכן שורה 9 ל-10) יופיע כלל חדש בטווח D10 וזה משגע את הראש בפרט כשאני ירצה להחליף משהו בכלל.

  ואכן כפי שכתבת הברירת מחדל היא שזה עם קיבוע

  ואין אפשרות לשנות את ה"ברירת מחדל" הזאת?!


 • @חנון-המרבה

  אמת ויציב אבל אני עובד על קובץ שצריכים כל הזמן להוסיף שורות בגיליון ואני קובע אותו נגיד D4:D26 ואם אני יוסיף שורה על שורה .... וזה משגע את הראש ....ואין אפשרות לשנות את ה"ברירת מחדל" הזאת?!

  לא מכיר בעיה כזו! אצלי הוא מתעדכן אוטומטי בהתאמה לפי הכלל שקבעתי עבור התאים שלידו! (באיזה אופיס אתה משתמש? כי בגרסאות הישנות באמת עיצוב מותנה הוא אחד הכלים הכי פחות מפותחים)
  אגב, עדכון למה שכתבתי למעלה: אפשר גם בעת קביעת הכלל לשנות את הקיבוע של התנאי ולא רק בעריכה,
  הסרת קיבוע של טווח אינה אפשרית (תוכל לשנות אבל כשתסגור זה ישתנה אוטומטי) וגם אין שום צורך, תוכל תמיד לשנות ידנית, אם מפריע לך שכשאתה מעתיק נוצרים עוד כללים תמיד תוכל למחוק ולהכניס אותם תחת הכלל הראשון בשינוי הטווח,

בא תתחבר לדף היומי!