חוקי הפורום

"תדרי רשתות הסלולר" • שלום רב וצהריים טובים.

  אני משער שהרבה מגולשי הפורום כבר בדקו את החיבור הסלולרי שלהם, איזה תדרים המכשיר\נטסטיק\מחשב שלהם תומך ואיזה תדרים הספק שלהם עובד וכו', זה מצוי בעיקר בנטפרי כי משתמשים בנטסטיקים וכדו' ולא בסמרטפונים שבהם בד"כ יש יותר תדרים, ואם קונים בארץ זה בד"כ דגמים שמותאמים לכן, עם תדרים מתאימים.

  ככל הנראה המקור היחיד הברור עם מפת תדרים זה ויקיפדיה (כאן), והמכלול בעקבותיה כאן, שיש בה טבלה קטנה בה מפורטים התדרים של דור 2, 3, ו-4 לפי רשתות סלולריות בארץ. (הוספתי כמה תיקונים שם לתועלת הציבור כגון הסבר של הרצועות - Band מול התדרים כגון B3 שאנשים לא יודעים מה הכוונה וזה 1800Mhz וגו')

  הבעיה היא שאי אפשר כ"כ לסמוך על הנ"ל, לדוגמא אצלי - בטבלה היה כתוב שפלאפון תומכת בתדרים 850 ו-1800 Mhz בדור 4. בצ'אט עם נציג של פלאפון הוא כתב לי (פעמיים, שאלתי אותו אם הוא בטוח) שיש להם רק תדר 1800. זה די הסביר לי כמה דברים (בדקתי סים שלהם עם שלושה מכשירים שונים - נטסטיק (דגם), טאבלט (לנובו, אין לי כאן את הדגם), וכרטיס רשת של מחשב נייד (דגם) - בטאבלט ובנטסטיק קיבלתי דור 4 - והיה להם תדר 1800. במחשב לא, וזה כנראה כי בכרטיס רשת שלו אין תמיכה בתדר 1800. בשלושת המכשירים הייתה תמיכה בתדר 850).

  ממשרד התקשורת רק יותר התבלבלתי כי ברישיון של פלאפון (כאן) כן מופיע שיש להם אישור ל-850 הנה תמונה:Annotation 2019-10-29 141726.jpg
  (כמו כן עוד דבר שהוקשה לי זה שרואים גם שיש להם אישור ל2100 וגם את זה אין בפועל).
  אני לא מאסטר בתחום אבל ממה שאני כן יודע קודם אישרו את התדרים הנמוכים (אני מדבר על דור 4) א"כ אמור להיות פריסה שלהם ולא זכור לי פרסומים שפלאפון הורידו תדרים מהאנטנות (על חברות אחרות היו כאלו פרסומים אבל אני לא זוכר על פלאפון).

  אז תכלס. צריך מידע. מידע בדוק - עדיף מידע שהתקבל מנציגי החברה ישירות. על כל חברות התקשורת.
  דבר ראשון - כדי לתקן בהמכלול את השגיאות בטבלה (שיניתי כבר את פלאפון שם, כי דיברתי איתם ואני יותר מאמין לנציג שהתעקש שיש להם רק 1800).
  ודבר שני - כדי שנוכל לדעת איזה רשתות לבחור, ואיזה נטסטיקים וכרטיסים לקנות.

  אז כל מי שיודע משהו בתחום מוזמן לשתף את המידע לתועלת כולם כאן. מחכה לתגובות.

  יום טוב.

  נ.ב. כל הנתונים שכתבתי כאן לא מגיעים ממקצועיות, שוב - אני לא מבין לחלוטין בתחום, ואדרבא אם יש לכם הערות או פירכות עליי, תכתבו, זה יתקן לי, ולכולם. • תפנה לאבי וייס העורך של האתר "טלקום ניוז" הוא יעשה לך סדר בעניין • א. כל הכבוד, בהחלט מידע נצרך מאוד.

  ב. @chv אמר ב"תדרי רשתות הסלולר":

  (הוספתי כמה תיקונים שם לתועלת הציבור כגון הסבר של הרצועות - Band מול התדרים כגון B3 שאנשים לא יודעים מה הכוונה וזה 1800Mhz וגו')

  תודה רבה! כל פעם מחדש אני מחפש ברשת איפה יש טבלה של הרצועות מול תדרים. • @edb1997 אמר ב"תדרי רשתות הסלולר":

  תפנה לאבי וייס העורך של האתר "טלקום ניוז" הוא יעשה לך סדר בעניין

  @edb1997 בעיקרון אתה צודק, אבל האתר שלו כלכך מבולגן, וגם שבסופו של דבר הוא נשמע אחד האאנשים הכי אינטרסנטיים עבור פרטנר והוט מובייל, ורק משמיץ כל מי שהוא יכול.. קשה גם להגיע לתוצאות ממנו, אם אתה מבין. כלומר אם אני רוצה לקרוא עד כמה המדינה כאן: מושחתת, מדינת עולם שלישי, רגולטורית, וכו' - זה המקום, אבל כדי לדעת דברים שיעזרו לי ולאחרים בנוגע לנטפרי, נטסטיקים, וסימים, במיוחד לפי איזורים מסוימים ובדגש על מקומות חרדיים כמו ירושליים בני ברק וקרית ספר - צריך לעשות את זה במקום כמו זה למשל, ובצורה של מידע שיתופי.

  כל מה שאני רוצה זה שאנשים ישתפו את חווית הגלישה שלהם ויפרטו לטובת הכלל באיזה ספק הם, היכן ודרך איזה פלטפורמה הם גולשים, ותכלס כמה מגה הם מקבלים.

  אני אהיה הראשון לכתוב - רשת: פלאפון. VPN נטפרי (אניוואר 2). הסים נמצא בתוך מודם סלולרי שמשדר וויפיי, דור 4. מיקום נוכחי: מודיעין עילית. תוצאות סופיות לדוג' כרגע:
  4c0d4d88-3e0a-4bbc-861c-c9b0e6b14dd4-image.png
  בלילה זה בערך פי 1.5-2, אם אוכל אעלה גם אז. • @chv אמר ב"תדרי רשתות הסלולר":

  כל מה שאני רוצה זה שאנשים ישתפו את חווית הגלישה שלהם ויפרטו לטובת הכלל באיזה ספק הם, היכן ודרך איזה פלטפורמה הם גולשים, ותכלס כמה מגה הם מקבלים.

  לא שווה הרבה. זה נתון שיכול להשתנות בתזוזה של מטר. ותלוי ביותר מידי גורמים. זה שלשכן שלי יש מהירות מסוימת אומר מעט מאוד על איזה מהירות יהיה לי.

  אצלי בבית יש הבדל גדול באיזה שקע אני שם את הסטיק, קליטה בין פס אחד לארבע! וגם זה משתנה כל כמה חודשים. אז תוצאה מאיזה חדר אתה רוצה שאני יעלה? • @אלי-TZA תעלה מהחדר עם הקליטה הטובה..
  אגב הפסים הרבה פחות משנים בעניין הנ"ל, העיקר שיש קליטה לדור 4. כל הפסים זה די משני ומוסיף אולי עוד 2-3 או מקסימום 6 מגה. • @chv אמר ב"תדרי רשתות הסלולר":

  @אלי-TZA תעלה מהחדר עם הקליטה הטובה..

  ולמי זה יעזור? אולי למי שיקנה ממני את הדירה וישב באותו חדר עם סים (וסטיק) מאותה חברה..

  אגב הפסים הרבה פחות משנים בעניין הנ"ל, העיקר שיש קליטה לדור 4. כל הפסים זה די משני ומוסיף אולי עוד 2-3 או מקסימום 6 מגה.

  אצלי זה מגיע להבדלים של פי שתים בין קליטה חלשה למלאה.


התחבר כדי לפרסם תגובה
 

בא תתחבר לדף היומי!