חוקי הפורום

נקודת גז • אני רוצה להזיז את הנקודת גז שלי האם יש איזשהו דברים שאני צריך לדעת לפני"ז?
  והאם אני יכול לשים הנקודת גז איפה שאני רוצה או שיש חוקים (או ביטוחי) בזה?
  תודה


 • מורחק

  @יהלום מומלץ שתברר אצל חברת הגז שלך מה החוקים שלה כי אם לא הם יפסיקו לתת לך גז.
  לדעתי אם תזיז לבד את הנקודה זו כבר תהיה בעיה מבחינתם.
  אחד מהדברים שהם מקפידים שהברז יהיה נגיש ללא דלתות חוסמות וכדו'


 • תכנות

  @יהלום אמר בנקודת גז:

  והאם אני יכול לשים הנקודת גז איפה שאני רוצה או שיש חוקים (או ביטוחי) בזה?

  יש חוקים.
  צריך שהברז יהיה מגובה מסוים ושיהיה נגיש. • מה הגובה המינומים? • @יהלום אמר בנקודת גז:

  מה הגובה המינומים?

  בדר"כ זה בין 70 ל- 80 ס"מ • @שעי-ה אמר בנקודת גז:

  @יהלום אמר בנקודת גז:

  מה הגובה המינומים?

  בדר"כ זה בין 70 ל- 80 ס"מ

  זה בד"כ ככה בגלל החוק או שזה סתם ככה בגלל שזה יותר נוח ככה? • @יהלום נראה לי בגלל הנוחות, אבל גז הוא גם כבד מהאוויר ובדליפה הוא יורד מיד למטה, ויתכן שיש לכן חוק שלא יהיה מעל גובה מסוים. • השאלה שלי הוא עם אני יכול לשים את זה בגובה של 50 ס"מ מהרצפה זה לא בתוך הארון או משהו? • @יהלום 'לא בתוך הארון' זה טוב בגלל הנגישות, לגבי הגובה לא נראה לי שיש בעיה כל שהיא ב50 ס"מ אבל אני לא יכול לומר לך מידיעה שאין בזה בעיה תקנית. • התקנת נקודת גז בצורה נכונה (תקן 158)
  טכנאי גז מחויב לבצע התקנה או הזזה של נקודת גז לפי ההוראות בתקן 158. זהו תקן, שנקבע על ידי מכון התקנים הישראלי, במטרה לשמור על הביטחון שלנו, בעת השימוש בגז. נפרט כאן את ארבעת התנאים, שמחייבת התקנה לפי תקן 158.

  התקנת בלון הגז במקום חיצוני
  דליפת גז מהבלון בחלל סגור, עלולה לגרום לריכוז הגז במקום אחד, התלקחות ופיצוץ. לכן, חובה להתקין בלונים מחוץ לדירה, שם יוכל הגז להתנדף באוויר הפתוח.

  צנרת נחושת
  הגז יעבור מבלוני הגז אל נקודת הגז בביתנו, על ידי צינורות מיוחדים מנחושת או צינורות אחרים בקוטר, שמתאים ללחץ הגז בדירתכם.

  ::כמה עולה כל מטר צינור נחושת לגז?

  מחיר סביר למטר צינור נחושת לגז, נע בין 35 ל- 45 ₪, כולל מע"מ. המחיר נתון לשינויים בהתאם לעליית מחירי הנחושת בשוק.

  מיקום ברז הגז בבית
  מרחק נקודת גז מנקודת חשמל - ברז הגז חייב להיות במרחק של 50 סמ' ויותר מנקודת חשמל. בטח נתקלתם לא פעם בניצוץ, שיצא מהשקע בזמן חיבור של מכשיר חשמל. לכן, המרחק בין נקודת הגז לנקודת החשמל, ישמור שלא יהיה מגע בין אותו ניצוץ ובין דליפת גז אפשרית, שעלולה לגרום לפיצוץ.

  מרחק נקודת הגז מהכיריים - התקן אוסר על התקנת ברז גז מעל גובה הלהבות. בכדי שלא ייווצר שבו, הגומי שמחבר בין הברז לכיריים, יהיה חשוף לנזק בעקבות מגע עם הלהבות.

  נגישות לסגירת ברז הגז - מה הכוונה נגיש? הכוונה שהוא יהיה במרחק פעולה אחת. דוגמא להתקנה טובה, היא חיבור ברז גז בקדמת הארון במקום בולט. חובה להתקין את ברז הגז במקום נגיש, בכדי שבזמן דליפת גז, יהיה אפשר לסגור את הברז באופן מיידי, עד שיגיע טכנאי גז ויפתור את הבעיה. לגבי המראה הלא אסתטי של ברז הגז, לא נורא, חוץ מהחמות, אף אחד לא באמת בודק כיצד הארונות שלנו נראים מבפנים smile.

  מרחק ברז הגז מהמכשיר שצורך אותו - ברז הגז חייב להיות לכל היותר במרחק של עד 3 מטרים ממכשיר הגז. זאת אומנם לא תקנה מפורשת של מכון התקנים. מפני, שהתקן קובע כי על הברז להיות ממוקם במרחק סביר ממכשיר צורך גז – מה שמאפשר לטכנאי הישראלי פתח להרבה פרשנויות. עם זאת חברות הגז קבעו, שהמרחק לא יעלה על שלושה מטרים, על מנת שנוכל לזהות את הדליפה במהירות ונסגור את ברז הגז באופן מיידי.

  ::כמה עולה החלפה של ברז גז לא תקין?

  מחיר סביר להחלפת ברז גז, נע בין 230 ל- 320 ₪, כולל מע"מ וכולל מחיר העבודה של הטכנאי.

  ::כמה עולה הזזת נקודת גז לא נגישה למקום נגיש?

  מחיר סביר להזזת נקודת גז נע בין 220 ל-250 ₪, כולל מע"מ ומחיר העבודה של טכנאי הגז.

  צינור גומי תקין
  על צינור הגומי, שמוליך גז מברז הגז אל הכיריים שלכם, חייב להיות רישום, שאומר שהוא מאושר על פי תקן ומופיע עליו הכיתוב גפ"מ. אלו הם ראשי תיבות לגז פחמימני מעובה, שאותו אתם מכירים בשם גז בישול.

  ::כמה עולה החלפת צינור גז גומי?

  צינור הגומי שמוביל את הגז בתוך הבית, עולה לכל היותר 30 ₪ למטר. חשוב לציין, שחברת הגז אמורה להחליף את צינור הגומי, בעת הבדיקה התקופתית, פעם בחמש שנים. כאשר, עלות ההחלפה נופלת על חשבון חברת הגז, ללא שום חיוב מצידנו. • @Shmuel754 אמר בנקודת גז:

  מיקום ברז הגז בבית
  מרחק נקודת גז מנקודת חשמל - ברז הגז חייב להיות במרחק של 50 סמ' ויותר מנקודת חשמל. בטח נתקלתם לא פעם בניצוץ, שיצא מהשקע בזמן חיבור של מכשיר חשמל. לכן, המרחק בין נקודת הגז לנקודת החשמל, ישמור שלא יהיה מגע בין אותו ניצוץ ובין דליפת גז אפשרית, שעלולה לגרום לפיצוץ.

  האם הם עומדים על זה בגלל שעכשיו יש לי נקודת גז בתוך 50 ס"מ מהשקע של התנור?

  @שעי-ה אמר בנקודת גז:

  @יהלום 'לא בתוך הארון' זה טוב בגלל הנגישות, לגבי הגובה לא נראה לי שיש בעיה כל שהיא ב50 ס"מ אבל אני לא יכול לומר לך מידיעה שאין בזה בעיה תקנית.

  ואם זה בגובה של 46 ס"מ? • @יהלום כנ"ל.


התחבר כדי לפרסם תגובה
 

בא תתחבר לדף היומי!