חשמל כשר בשבת?!


 • חשמל ואלקטרוניקה

  לאחרונה היו הרבה דיבורים על התקדמות נושא החשמל הכשר בשבת. בין הדברים שנאמרו היו קשורים לגבי הרפורמה בחברת החשמל שבה יוקמו תחנות אזוריות לייצור חשמל באופן אוטומטי באיזורים חרדיים. הרפורמה היא עובדה קיימת ולא כמו העצומות למיניהם.
  שאל אותי מישהו שמסתפק לגבי להשקיע במצברים או בגנרטורים האם הדבר ייצא לבסוף אל הפועל ומה פחות או יותר טווח הזמנים. יש למישהו ידע מוסמך ומקורות לגבי התוכנות בנושא זה?
  אשמח אם ישתף אותי בכך.

 • @clickone @aiib עם כל הכבוד לפועלים בנושא, הסיכוי שזה יהיה בשנים הקרובות שואף לאפס, מדיניות התכנון והאישורים בארץ זה לבד כמה שנים עוד לפני הקמה של מפעל או אתר ייצור שזה עוד כמה שנים של אישורי בטיחות וכדו'.

  כרגע מדברים על מקומות להקצאת שטח שלאחר ההקצאה יחל תהליך תכנון של חברת החשמל על מנת לבקש היתרים מתאימים (הזמן לא בוער להם) ולאחמ"כ היתרים ואז בדיקות בטיחות והקמה של עוד כמה שנים, אני מניח שלפני תש"צ לא יהיה כלום • @aiib @clickone יש שני הצעות לחשמל כשר בשבת,

  1. הרפורמה בחשמל שיכול לפתוראת הבעיה במקומות מסוייים בארץ, דהיינו שחברה נוספת מלבד חברת החשמל יספק חשמל לערים מסויימות בצורה כשרה.
  2. עצומה מהרב בנימין חותה להעסיק גויים בחברת החשמל בשבת קודש.

 • חשמל ואלקטרוניקה

  @sofer אני שאלתי על ההצעה הראשונה • @sofer אמר בחשמל כשר בשבת?!:

  מין חותה להעסיק גויים ב

  דווקא ההצעה של הרב חותה מתבשל הרבה יותר טוב ולמקווים שיכנס לפועל בזמן הקרוב


 • חשמל ואלקטרוניקה

  @chocolate אתה אומר את זה מידיעה אני בטוח, השאלה היא מהיכן הידיעה הזו: מהתקשורת שדוחפת את זה ואז א"א להאמין לה או ממנכ"ל חברת החשמל ואז יש מה לדבר... • @aiib אמר בחשמל כשר בשבת?!:

  @chocolate אתה אומר את זה מידיעה אני בטוח, השאלה היא מהיכן הידיעה הזו: מהתקשורת שדוחפת את זה ואז א"א להאמין לה או ממנכ"ל חברת החשמל ואז יש מה לדבר...

  כפי מה שנשמע מהרב


 • חשמל ואלקטרוניקה

  @chocolate טוב אם ככה אין מה לבנות על זה יותר מדי
  כי ברור שהוא עושה את מירב יכולותיו ויכול להיות שרואה התקדמות אבל מכאן עד ביצוע לדעתי המרחק הוא גדול לצערי


 • חשמל ואלקטרוניקה תכנות

  @by6199 אמר בחשמל כשר בשבת?!:

  @clickone @aiib עם כל הכבוד לפועלים בנושא, הסיכוי שזה יהיה בשנים הקרובות שואף לאפס, מדיניות התכנון והאישורים בארץ זה לבד כמה שנים עוד לפני הקמה של מפעל או אתר ייצור שזה עוד כמה שנים של אישורי בטיחות וכדו'.

  ידוע לי על א' המכונים שקשורים לפיקודי שבת וכדו', שהציעו בזמנו תוכנית שלמה לחברת החשמל , שיוכלו לספק חשמל כשר בשבת, בלי הרבה בעיות.
  חברת החשמל משלמת למכון הזה, תשלום על בסיס חודשי (דמי 'לא יחרץ'...), כבר כמה שנים, כאילו שזה תשלום על זה שהם עובדים על מציאת פתרון....

  ככל הנראה שלחברת החשמל אין אינטרס בזה, ואולי הפוך...
  זה מאד מסובך בשבילם, (פיטורי עובדים, ארגונים מסיונרים וכדו')...

  בנוסף, אני ראיתי איזה כתבה של הרב חותה מלפני תקופה, בה הוא כתב שהוא עדיין לא רואה תוצאות, אבל הוא מאמין שזה יעזור וכדו'.


התחבר כדי לפרסם תגובה
 

19
מחובר

1.9k
משתמשים

6.3k
נושאים

73.5k
פוסטים

סלולר כשר במחירים הנמוכים ביותר עם ובלי ניוד.

כנסו לאתר לקניה מקוונת, או בדקו סניף קרוב לביתכם.

מוצרים עם הנחה

לחצו פה כדי להגיע לרשימת מוצרים עם הנחה בקיאספי.

בהגעה דרך הלינק, ישנה הנחה בשלב התשלום בקופה!

בא תתחבר לדף היומי!