חוקי הפורום

מניעת השמצות בפורום • אני מנסה לנסח חוק שימנע השמצת איש או חברה או כל גוף בפורום, זה משהו שתמיד מאוד הפריע לי בפורומים אחרים.
  מצד אחד אני רוצה שאדם יוכל לתת חוו"ד על חברה אפילו שלילית מאידך יש פה אפשרות לחיסול חשבונות ואפילו מתי שזה חוו"ד שלילית אמיתית אני רוצה למנוע מצב שיכתבו מעבר לעובדות בדיוק בדיוק.
  למשל, אני לקוח בחברה שהייתה שם תקלה וטיפלו בי גרוע ואף בחוסר נימוס, מאידך חוץ מזה החברה מעולה בכל פרמטר. אם היו שואלים אותי יום אחרי על טיב החברה, הייתי מנסח כל חיסרון בהגדלה של פי עשר על ידי תיאור דרמטי וצבעים עזים.
  כמו"כ יש חוסר הוגנות שהחברה לא יכולה להגיב או כי זה לא מכבודה להתקוטט בפורום, או בגלל שהם אפילו לא יודעים על התלונה שכן מי טרח להודיעם. לפעמים תגובת החברה הייתה משנה את התמונה, למשל לוקח מתלונן שהוא כבר שלוש פעמים מחכה חצי שעה על הקו ולא נענה ומבדיקת החברה עולה שהוא התקשר מטלפון חסוי (והלקוח לא חלם שלא עונים בחברה הזו לטלפון חסוי).
  אשמח מאוד לשמוע מחברי הפורום כללים הוגנים לאזן בין היכולת לייעץ לאדם מה יותר טוב לבין הגנה מהשמצה חד צדדית ומזוית ראיה צרה.

  לבינתיים, חוק זמני: אין לדבר בגנות שום חברה או אדם, למעט הצגת עובדות מוגבות באסמכתאות באופן יבש. אם ישנה תגובה מהגוף עליו דוברים, יש להביאה יחד עם ההודעה.

  אשמח לשמוע ממכם רעיונות איך להתנהג בעניין. • @dovid
  אציע הסתייגות לחוק הזמני שגם הדברים שציינת שהם מותרים הם יהיו בכפוף להלכות לשון הרע,
  זה פורום שכתוב למעלה בשורה הראשונה "חרדי" וזה צריך להיות לפי כללי ההלכה


התחבר כדי לפרסם תגובה
 

בא תתחבר לדף היומי!