חוקי הפורום

איך לא לשכוח ילדים ברכב? השם ישמור ויציל • אנחנו רק בתחילת הקיץ, וכבר יש אסונות.
  יש איזה פתרון לזה?
  [פתרונות גם למי שיש מכשיר טלפון כשר].
  אתם יודעים? שתפו.
  תודה רבה • @יהודי-פשוט להשאיר את הטלפון הנייד אצל הילד • אצלי מניסיון

  שם את הנעל השמאלית שלי ליד הילד (האוטו שלי אוטומט),
  כך שאין מניעה לנהוג, ומצד שני אתה לא יכול לצאת מהרכב בלי נעל...

  במקרה והנסיעה קצרה או כל סיבה אחרת שלא יוצא לחלוץ נעל,
  אני שם את הפלאפון ליד הילד, אין מצב שיעבור יותר מעשר דקות בלי שתשים לב ששכחת את הפלאפון באוטו (עם הילד) • @מעמד אמר באיך לא לשכוח ילדים ברכב? השם ישמור ויציל:

  @יהודי-פשוט להשאיר את הטלפון הנייד אצל הילד

  ניסתי את זה, ואז נופל הטלפון תוך כדי נסיעה והילד מתחיל לבכות, ואתה רוצה להחזיר לו את זה, ומגשש עם היד למצוא אותו... דבר מסוכן לכשעצמו.... • @יהודי-פשוט
  ריכזתי כאן עבורכם את מיטב הפיתרונות עבור נושא כה חשוב ומציל חיים - איך לא לשכוח ילד ברכב, והרי הם לפניכם - מעכשיו חובה מוסרית על כל א', ליישם לפחות פיתרון 1, וכל המוסיף, הרי זה משובח!

  פיתרונות פשוטים וטכניים:

  1. השארת חפצים אישיים אצל הילד
  השארת טלפון נייד / תיק אישי / מפתחות של הרכב [היום המפתח כבר אינו מניע, אבל א"א לנעול את הרכב בלעדיו] / והכי מומלץ - נעל שמאלית [שאינה נוהגת (ברכב אוטומט)] אצל הילד שחגור מאחור. בלעדיהם לא נצא מהרכב, ואם נצא נחזור מיד.

  2. חגורת "אל תשכחני"
  חגורת "אל תשכחני" היא מוצר פשוט ויעיל, שנמכר בסניפי 'יד שרה'. החגורה מחוברת באמצעות תפס בשני חלקיה, מולבשת בחלקה האחד על חובקי ההגה ובחלקה האחר על צרור המפתחות. נהג הנכנס עם תינוק או ילד לרכב, מקליק בין שני חלקי החגורה, וכשהוא מגיע ליעדו הוא לא יוכל להוציא את המפתח ממתג ההצתה ולקחת אותו, בלי להפריד את הצרור מהחגורה המזכירה לו: "אל תשכחני - יש תינוק ברכב". את החגורה ניתן להשיג בכל סניפי יד שרה ברחבי הארץ בתרומה מומלצת של 10 ₪.

  3. לא רק אתם, גם אחרים
  הרבה הורים מסיעים את ילדיהם, אבל ילדים רבים מגיעים לגן עם רכבי הסעות מסוגים שונים. כדי לוודא שהילד לא נשכח ברכב כזה, והרי להורים אין כל קשר אתו, יש לסדר נוהל הגעה עם הגננת. במקרה העדיף, מדווח שהילד אכן הגיע בשלום. במקרה השני, הגננת מחויבת בקשר מיידי עם ההורים במקרה שהילד לא הגיע, גם אם בימים קודמים נעדר בגלל חום.

  פיתרונות אלקטרוניים מתוחכמים:

  4. בייבי קיפר
  "בייבי קיפר" הוא מוצר, המורכב משתי יחידות ביניהן קשר אלחוטי: יחידת ילד/תינוק (משדר) ויחידת הורה (מקלט). ע"י הפעלת מתג פשוט ביחידת הילד, יחידת ההורים תתריע באמצעות צפצוף, רטט וחיווי במידה ונוצר מרחק של 3 מטרים בממוצע בין שתי היחידות.
  כאשר חלילה יצא ההורה מהרכב, והתינוק יישאר בתוכו, מכשירו של ההורה יתריע על כך. המכשיר משווק ברשת "שילב", ומחירו 250 שקלים.

  5. Baby Seat'er
  Baby Seat'er היא מערכת, הבנויה על חיישנים ש"בודקים" את הימצאות הילד בתוך כיסא הבטיחות ויכולה לתמוך בעד ארבעה כיסאות. היחידה שמתחברת לכיסא היא פשוט משטח ישיבה חכם. יחידה נוספת היא שלט רחוק שמתחבר למפתח הרכב. אם ההורה מתרחק מהרכב והילד נותר בפנים - המערכת יודעת לזהות את זה ולהתריע על כך תוך פחות מדקה באמצעות צפצוף חזק. המכשיר פועל באמצעות סוללה, מובנית בתוך השלט.
  רמת הדיוק של המערכת גבוהה מאוד, ויש לה תקני בטיחות וחשמל אירופים. המחיר: 200-100 שקל, ו-25 שקל לכל ילד נוסף.

  6. Kidetect
  Kidetect הוא מנגנון נוסף, המיועד אף הוא למניעת שכחת ילדים ברכב. המוצר, המיועד להתקנה ברכבים פרטיים וברכבי הסעות, יכול לתמוך בעד 10 נוסעים כולל הנהג. המערכת מבוססת על חיישנים המותקנים במושב הנהג ובמושב הנוסעים. כאשר מזהה המערכת מצב חירום, שבו נשכח ילד, היא מפעילה אזעקה ופותחת אוטומטית את ארבעת חלונות הרכב.

  7. Baby Reminder
  Baby Reminder הוא מוצר המשווק בימים האחרונים על ידי 'איחוד הצלה'. הארגון מייבא את המכשיר מארה"ב ומציע אותו לציבור במחיר עלות.
  המכשיר, שנקרא בארה"ב Ride & Remind, מתחבר למתג ההתנעה ברכב ולשתי הדלתות האחוריות ברכב. במידה והנהג פתח את אחת משתי הדלתות האחוריות לפני הנסיעה, המערכת משערת כי במושב האחורי יושב ילד. בתום הנסיעה, וסגירת מתג ההתנעה של הרכב, המערכת מצפצפת עד לפתיחת אחת מהדלתות האחוריות. אם הנהג לא נשמע לצפצוף ועזב את הרכב, מערכת האזעקה מתחילה לפעול ולהתריע.
  המעוניינים במכשיר, שכבר הוכיח את עצמו במציל חיים, מוזמנים לפנות ל'איחוד הצלה' באמצעות המייל: Reminder@1221.org.il, ולהצטרף לקבוצה.

  8. וויז waze
  לבעלי הוויז כידוע, ישנה אפשרות לקבל התראה כאשר מגיעים ליעד - תזכורת על השארת ילד ברכב. זה אמנם מגיע קבוע בכל נסיעה גם אם הילד היחיד ברכב הוא הנהג בעצמו, אבל בשביל לשמור על חיי ילדינו נעשה הכל.

  9. אפליקציות לבעלי הסמארטפונים -

  - אפליקציית בייבי רימיינדר
  אפליקציה חינמית זו מזהה הפסקה בנסיעה ושולחת לנייד הודעות קוליות משולבות רטט. הצלצול והרטט ייפסקו רק כאשר ההורה יתייחס. התייחסות כזו מחייבת היזכרות בסיבה לצלצול/רטט: הילד שלקחתם, האם הורד מהרכב?.

  - אפליקציית בייבי סייף
  כמו אפליקציית בייבי רימיינדר, גם בייבי סייף היא חינמית. בניגוד לאפליקציית בייבי רימיינדר מבוססת ה-GPS, אפליקציית בייבי סייף פשוטה משמעותית. האפליקציה שולחת הודעת תזכורת בשעות קבועות (8:30, 9:00) בין ימי ראשון וחמישי, כולל. אלה כידוע הזמנים בהם מוסרים את הילדים לגן.

  - אפליקציית הילד שלי באוטו
  אפליקציה ישראלית נוספת שתנסה להזכיר לכם לבדוק את המושב האחורי. 'הילד שלי באוטו' שמה והיא מבוססת GPS או חיבור בלוטות'. במידה והאפליקציה מזהה שיצאתם מהרכב תישלח התראה אל הנייד. אפליקציה זמינה לאנדרואיד בלבד.

  - אפליקציית בימבה: התרעה חכמה על ילד ברכב
  בדומה לאפליקציית הילד שלי באוטו, גם אפליקציה זו מתחברת אל הבלוטות', ובה תצטרכו להודיע שיש תינוק ברכב. לו יצאתם מהרכב תקבלו שלוש התרעות לנייד. במידה והן לא ייענו, תישלח הודעת חירום לנייד של ההורה ולניידים של אנשי קשר שנבחרו מראש.

  - אפליקציית ברקיד
  אפליקציה ישראלית שלמעשה מתקשרת בין הסמארטפון לצמיד שעונד הילד. ברגע שתתרחקו ממנו תקבלו התרעה. הטווח המקסימלי הינו שלושים מ'. הצמיד הינו דמוי שעון והוא אינו מצריך SIM או GPS. הצמיד עמיד במים ובאבק (בכל זאת, ילדים) ואין צורך בטעינה של הצמיד (ישנה סוללה שמחזיקה כשנה). האפליקציה זמינה לאייפון (4S ומעלה) ולאנדרואיד 4.3. הצמיד מיועד לגילאי שנתיים ומעלה, כך ברקיד.

  @GolanArt - נראה לי שכדאי להפוך אשכול זה למדריך נעוץ בפורום 'תחבורה ורכב' - לתועלת הרבים, ואם אפי' רק פעם אחת בכל שנות קיום פורום זה יינצל ילד א' בלבד, כאילו הצלנו עולם מלא!!!

  סיפור אישי - לפני ימים ספורים בלבד, הגעתי להוציא את ילדי הקט מהמעון, בחניה הייתה המולה. הבנתי שהגעתי אחרי, אבל כשביררתי מה היה - סיפרו לי שאחת האימהות שעלתה להביא ילד נוסף שלה, שכחה את הקטנה [פחות משנה] ברכב. אנשים אחרים שהסתובבו שם בחניון בשעה של סיום המעון הבחינו בה, וחילצו אותה במהירות רבה, ב"ה רק 'אדומה', ולא מעבר..
  ראיתי את האמא אח"כ עוד לפחות חצי שעה יושבת מחבקת את התינוקת, ולא מסוגלת לזוז מהמקום.. • @עברי-אנכי תודה רבה על הסקירה המפורטת

  Kidetect הוא מנגנון נוסף, המיועד אף הוא למניעת שכחת ילדים ברכב. המוצר, המיועד להתקנה ברכבים פרטיים וברכבי הסעות, יכול לתמוך בעד 10 נוסעים כולל הנהג.

  למקרה שהנהג ישכח את הנהג? • @אלי-tza אמר באיך לא לשכוח ילדים ברכב? השם ישמור ויציל:

  @עברי-אנכי תודה רבה על הסקירה המפורטת

  Kidetect הוא מנגנון נוסף, המיועד אף הוא למניעת שכחת ילדים ברכב. המוצר, המיועד להתקנה ברכבים פרטיים וברכבי הסעות, יכול לתמוך בעד 10 נוסעים כולל הנהג.

  למקרה שהנהג ישכח את הנהג?

  הכוונה הנהג + 9 נוסעים. שמירה על 9 ילדים ע"י הנהג. כאשר המערכת חיישינים שבמושב הנהג מזהה, כי הנהג כבר אינו שם, היא מתחילה לבדוק את חיישני שאר הנוסעים. • @GolanArt

  @עברי-אנכי אמר באיך לא לשכוח ילדים ברכב? השם ישמור ויציל:

  @GolanArt - נראה לי שכדאי להפוך אשכול זה למדריך נעוץ בפורום 'תחבורה ורכב' - לתועלת הרבים, ואם אפי' רק פעם אחת בכל שנות קיום פורום זה יינצל ילד א' בלבד, כאילו הצלנו עולם מלא!!! • @
  כאדם שנושא מניעת שכחת ילדים ברכב בוער בעצמותיו חשוב לי לעדכן גם אתכם על מוצר מדהים ולא יקר שקיים בשוק מוצרי תינוקות. בייבי סיטר.
  המכשיר מגיע בשני חלקים.
  החלק הראשון הוא לחצן חיישן שמדביקים אותו עם סקוצ מתחת לריפוד כסא הבטיחות של התינוק.
  החלק השני הוא התקן דמוי שלט רכב שאותו בסך הכל מצרפים לצרור המפתחות.
  ברגע שמניחים את התינוק על כסא הבטיחות החיישן שהתקנתם מתחת לריפוד - נדרך ושולח אותות להתקן דמוי שלט שצירפתם לצרור המפתחות של הרכב. באם הנהג יצא מהרכב עם צרור המפתחות ללא נטילת התינוק מהכסא, ההתקן דמוי השלט יתחיל לצפצף ולא יפסיק עד לחזרת הנהג לרכב.
  המכשיר עולה כמאתיים חמישים שח.

  אני כרגע פועל יחד עם היצרן להטמעת המכשיר גם במגזר החרדי ואף לגיבוי המוצר מהמשרד לבטיחות בדרכים וכבר קיימנו פגישה חשובה עם מנכלית המשרד בנושא.

  שימו לב. היתרון הקריטי שבו שבזכות כך הוא מובדל ויתרוני מעל כל המוצרים האחרים הוא שההפעלה וההשגחה אוטומטיים לחלוטין!!! אין צורך לזכור.. להפעיל או ללחוץ על משהו קודם הנסיעה.

  כמו כן אין צורך בהתקנה מיוחדת והתערבות במערכות הרכב.
  פשוט מניחים פעם אחת מתחת לריפוד כסא הבטיחות ומדביקים אותו שם בסקוצ קטן וזהו. • @קומודה אמר באיך לא לשכוח ילדים ברכב? השם ישמור ויציל:

  באם הנהג יצא מהרכב עם צרור המפתחות ללא נטילת התינוק מהכסא,

  ואם הוא יצא ללא המפתחות ?? • @קומודה
  תודה.
  עיין לעיל בפיתרון מס' 5 שהבאתי לעיל, שהובא כבר שם. • @מעמד
  איך הוא ינעל את הרכב בדיוק? • @עברי-אנכי ואם הוא לא נעל רק סגר ?
  וחוץ מזה שהיום אפשר לנעול משלט אז אולי המפתחות והשלט הם לא אותו צרור,
  פארשטייט ?😉 • @מעמד אמר באיך לא לשכוח ילדים ברכב? השם ישמור ויציל:

  @עברי-אנכי ואם הוא לא נעל רק סגר ?

  מי שגם שוכח לנעול, וגם שוכח ילד באוטו ח"ו, צריך תרופות לשיפור הזיכרון.

  וחוץ מזה שהיום אפשר לנעול משלט אז אולי המפתחות והשלט הם לא אותו צרור,
  פארשטייט ?😉

  אז שישים באותו צרור...
  וחומ"ז אצל כמה אנשים זה לא באותו צרור? • @מעמד
  בדר"כ אדם שהרכב שלו שווה 'משהו' - נועל, אא"כ הוא מתכנן שיגנבו לו כדי לתבוע את הביטוח, ולא יודע שדבר ראשון הביטוח יבקש לראות איפה המפתחות..
  שנית, היום המפתח - הוא הוא השלט - והוא נמצא רק בכיס כל הזמן, ומתחבר למחשב הרכב דרך תקשורת המשדר של האימבולייזר, כך שלא מוציאים אותו ומשאירים אותו ברכב, אלא משאירים אותו כל הזמן בכיס.
  וכשאתה יוצא מהרכב זה יקבל התראה מיידית מחיישנן הילד, אא"כ אתה כזה שכחן שגם שכחת בעצמך לצאת מהאוטו...😂 • @כוכב-שמח אמר באיך לא לשכוח ילדים ברכב? השם ישמור ויציל:

  וחומ"ז אצל כמה אנשים זה לא באותו צרור?

  אחרי שימות לו ח"ו ילד זה כבר לא משנה כמה אנשים, מספיק שיהיה אחד כזה • @מעמד כתבתי 'אז שישים באותו צרור...'.
  אם בכח הוא רוצה לשכוח, מה יעזור ההתראות? • @עברי-אנכי אבל הוא כתב כשמוציאים את המפתח !
  אז מה הבנתי שמוציאים את המפתח ממקומו שמאחורי ההגה ! • @מעמד
  הכוונה העקרונית היא - כשהמפתח יוצא מהאוטו עם הנהג, וזה לא משנה אם בגלל שהוא היה בסוויץ' של הרכב והנהג הוציא אותו ויצא איתו, או שהוא היה בכיס הנהג. כך או כך, השדר ביניהם מזהה שהנהג לא הוציא את הילד מהכסא.
  לכן גם עדיף מפתח מהסוג שהזכרתי, כיון שהוא ודאי יוצא מהרכב, משא"כ מפתח פשוט - שאולי תמצא מי שישאיר אותו ברכב.


 • תכנות • @www
  לא בטוח שזה יעזור למי שעסוק בטלפון שלו, שזה הגורם מספר 1 לשכחה

  בנוסף זה קצת נודניק שהרי רוב הזמן אין ילדים באוטו.


 • תכנות

  @יהודי-פשוט כן, אני גם לא חושב שזה יותר מידי יעיל, אבל נהנתי מהרעיון הפשוט... • @www לדעתי רק דבר שמצפצף רק כשיש ילד יכול באמת להזכיר כי דבר שציפצף לך עשרות/מאות פעם ואמרת לעצמך "הפעם אני לא צריך להתייחס לזה" אתה מתרגל להתעלם ממנו. • הרבה רעיונות מצוינים עלו פה...
  (אני לא חושב שמישהו שכח אבל כדי שזה גם יהיה כתוב...)
  המון תפילות, ובטחון בהקב"ה שתמיד שמר וישמור עלינו ועל ילדינו ..
  וכבר היו מקרים של אנשים שתמיד הקפידו על כל כללי הזהירות..
  אבל- כשהקב"ה החליט גם האדם הכי מסודר פשוט שכח...
  שוב זה לא סותר שום רעיון שעלה פה...
  וודאי שחובת ההשתדלות קיימת, במיוחד בנושא כזה של פיקוח נפש
  אבל גם חשוב לזכור ולהזכיר... • @golanart תוכל להעתיק לכאן לטובת החסומים ?
  דברי טעם שלך חייבים לקרוא • @GolanArt כרגיל, כתוב מדהים ובטוב טעם 🙂

  @מעמד הנה המאמר...

  תנור על גלגלים – מאמר דעה

  השאלה הגדולה היא מתי לא תהיה לשום מכונית היתר לעלות לכביש ללא מערכת מצילת חיים, כזו או אחרת, כפי הנראה, עוד חזון למועד. כתיבה וגרפיקה: גולן ברוך

  כשהיינו ילדים, שמענו לא פעם על ילדים שנלכדו במקררים, ומשם יצאו לא עלינו לקבורה.

  עברו להן כמה שנים, עברו עוד אסונות, עד שמישהו קם ואמר, רגע, למה שלא נחליף את המנגנון

  למגנט? ומאז, אין אסונות מהסוג הזה, נאדא.

  המציאות הזו שישנם כלים שאי אפשר לחיות בלעדיהם, שמקנים לנו הנאה רבה משימושם

  היומיומי, גורם לנו לשכוח, ובצדק, שיש להם גם פנים אחרות, יש בהם גם את הצד הרע.

  הכי פשוט וקל לשפוט את ההורים האומללים שבמרוצת החיים הלא פשוטים על הכדור

  הזה, הוסחה דעתם מכל מיני סיבות שבעולם, ולרוע מזלם ולמר גורלם, שכחו את היקר

  להם בכסא הנוח שלו, בקופסה הזו שהוא מאד אוהב לשהות בה, באוטו.

  לכנות אותם פושעים? זו פשיעה בפני עצמה. הם לא פושעים הם השתמשו באותו הכלי שבו

  כולנו השתמשנו, הם גם ידעו עד כמה הוא מסוכן, אולם הם אלו שנגזר עליהם לחוות זאת על בשרם,

  הם אלו שנפלו במלכודת הזו של כלי שרובו רכב, אבל חלקו תנור.

  אבל לא זה הדיון מבחינתי. מבחינתי הדיון הוא על המחדל העצום הזה, לא של ההורים, של

  מי שאמור למנוע את זה, של מי שאמור להפוך את הכלי לתקני ובטיחותי.

  הפלא הגדול בעייני, הוא שכמעט ולא מצוי מכשיר מסוכן שלא מגיע עם הגנה כלשהי. פעם,

  ילדים היו ננעלים במקררים, מתחשמלים ממסמרים שתקעו בשקעי החשמל, מאבדים אצבעות

  מכל מיני מכשירי חשמל, היום זה שונה. היום רבים הם סוגי ההגנות שמקבלים מכשירי

  החשמל, וכלי העבודה השונים.

  אפילו בעלי המקצוע יספרו לכם שעם השנים יותר ויותר כלי עבודה חשמליים, בעיקר אלו המכילים

  בתוכם חלקים חדים, מצויידים באמצעי הגנה שהיצרן עצמו נדרש להם. לא תמצאו בשוק

  כלי עבודה כגון משחזות, מסורים חשמליים, כלי חיתוך שונים שלא מגיעים עם סוג מסויים של

  מכסי הגנה, או מפסקים מיוחדים, ולעיתים ההגנה היא כפולה.

  מצחיק,על גבול ההזוי, שבחניה שבה אני מחנה את הרכב הפשוט והמבוגר שלי, חונה מכוניתו

  המפוארת של השכן, שבכדי לרכוש אותה, הוא נאלץ להיפרד מכמה מאות אלפי שקלים. ולא, שלא

  תבינו לא נכון, יש בה ים של מערכות בטיחות. שש כריות אוויר, מערכת ABS בקרת

  שיוט, מערכת למניעת תאונות, אזורי קריסה, וכו' וכו'. ולא זו בלבד, רכבים מסוג זה לא

  יוצאים לשוק העולמי מבלי שמתעללים בהם ע"י מבחני ריסוק תובעניים ביותר, ולבסוף,

  אם מדובר בהצלחה, הם מקבלים את חמשת כוכבי הבטיחות, איזה יופי.

  הקטע העצוב הוא, שאת הכוכב הששי, שהוא ילדנו היקר לנו מכל, הם שכחו.(להוציא

  מספר חברות שפיתחו מנגנון מסויים).

  רכב חונה בשמש, פירושו תנור אפיה. אם תשאירו אותו עם חלונות פתוחים, הטמפרטורה

  תשאר נמוכה, כלומר תשתווה לטמפרטורת הרחוב. מעבר לסכנה כאן, נשאלת שאלה,

  למה בשנות האלפיים, עם כל הטכנולוגיה, ישנה עדיין מציאות של רכב לוהט ולא מאוורר?

  איך יתכן שיצרנים לא שוקדים על שיטת אוורור שלא תותיר את הרכב אטום, גם ללא פתיחת החלונות?

  במילים אחרות, ועוד לפני הפן הבטיחותי, למה אנו הנהגים, אמורים להיכנס בכלל לתנור,

  ולהתבשל עד שהמזגן יתחיל לקרר?… תשובה? קטונתי.

  אבל יותר מזה, השאלה האמיתית מופנית למי שאחראי על התקנים. סיפר לי פעם יבואן של

  עגלות לילדים, שעל אף שהעגלה שהוא מייבא מאנגליה היא עגלה איכותית מאד שקיבלה כבר

  את התקן האנגלי באופן רשמי, מכון התקנים דאג לערוך לה היכרות עם עוד כמה מדורי גיהנום,

  עד שסוף סוף אושרה כניסתה של העגלה לארץ. לא שלא צריכים תקנים מחמירים בעגלות,

  אבל עגלות לא הופכות לתנורים בשום שלב…

  כל עוד מכוניות סגורות הופכות לתנורי אפיה, ויצרני הרכב עוד לא פתרו את הבעיה,

  נדרשים ללא צל של ספק התקנים מיוחדים ע"מ לסגור את הפינה הזו.

  מערכות שימנעו מנהגים לשכוח את יקירם, לא מסובכות יותר ממעיל הרוח או כיפת

  הברזל, והן חשובות לא פחות מהן, והן אף זולות יותר. השאלה הגדולה היא מתי לא

  תהיה לשום מכונית היתר לעלות לכביש ללא מערכת מצילת חיים, כזו או אחרת,

  כפי הנראה, עוד חזון למועד. • @golanart אני חושב שזה זה נושא האשכול ולא סטייה ממנו...
  אבל אם אתה רוצה אני אמחק ויעלה את זה כקובץ • לא עברתי על כל האשכול,
  אך כהורה עם ילדים ברכב, גם כשהילד כבר ירד אני עדיין מרגיש שהוא ברכב ומוודא בכל ירידה שאף אחד לא נשאר....
  כולנו בני אדם ויכולים ח"ו...
  אך הכי כואב על העיצה של לשים את הטלפון הנייד ליד הילד - שלצערינו עובדת לרוב,
  מדוע "הוא" יותר חשוב לנו מהילד עד כדי כך שאותו אף פעם לא נשכח או רק לכמה דקות?
  לדעתי זה הזמן והמקום להחדיר בלב את חשיבותם של החיים וקטנותו של הסמארט הקטן/גדול שלנו שלא מפסיק לצייץ ומסיח את דעתינו אפי' מהילדים עצמינו ובשרינו

  מתנצל על ההטפה, אך גם אני חי ועובד כמו כולם (למי שחשב שלא...) ומטיף בעיקר לצמי
  בתקווה שלא ישמע שוד ושבר בגבולינו לעולם


התחבר כדי לפרסם תגובה
 

בא תתחבר לדף היומי!